Genç Şef Eğitiminin Mesleki Faydaları Nelerdir?

USLA Genç Şef Programı ile gençler, hem mutfakta yeni şeyler öğreniyorlar hem de diğer alanlar için hazırlık yapmış oluyorlar. Teknik detaylarla beraber, işleyişe ve işin idare edilme şekline dair de birçok farklı durum senaryosunu deneyimleyerek ileride karşılaşabilecekleri durumları görmüş oluyorlar.

İş disiplini: Mutfak neredeyse askeri disiplinde çalışılan bir alan olduğu için gençlerin iş disiplini almaları için çok uygun bir ortam sağlamaktadır.

Takım çalışması: Usla Akademi Genç Chef programı eğitimi profesyonel mutfakta yapıldığı için gençler takım çalışmasının önemini bir işin yapılması sırasında bizzat tanık oldukları için bu kavramın önemini de genç yaşta öğrenmiş oluyorlar.

Sorumluluk Alma: Mutfak içerisinde yapılan takım çalışması faaliyetinde gerektiğinde sorumluluk almayı öğreniyorlar. Bunun zamanlaması ve doğruluğunu mutfak içinde deneyimliyorlar.

Liderlik: Mutfak içinde yapılan çalışmalarda gençlerin yaptıkları yemeklerde takımlarına liderlik etmeleri beklenir. Bu sayede sahada uygulamalı olarak Liderlik eğitimi almış olurlar.